Про нас

з 1870-1890

Як свідчать матеріали Державного архіву Львівської області, у 1872 році підприємець Ізраель Берло Нойвонер заклав цегельню при Снопківській дорозі у Львів.

Серед чисельних фахівців, які виготовляли не лише цеглу, а й декоративні кахлі, нас цікавить завод Берло Нойвонера не тому, що він відзначився чимось особливим, а тому що будівлі, де розташовувався його невеличкий завод, і досі існують у Львові, більше того — там і зараз виготовляють кахлі. Мова іде про кахельний завод №6, що на вул. Стуса 25.

Чотири десятки років тому (1970 р.), на завод №6 Львівського заводоуправління будівельних матеріалів (ЛЗУБМ), після закінчення художнього училища ім. Івана Труша, прийшла працювати молода художниця Оксана Володимирівна Чепурна. Добре знайома з традиціями львівських майстрів кахлів — Й. Менкеса, Б. Нойвонера, Ю. Захаревича та інших, чиї вироби прикрашають не один будинок у Львові, майстриня й сама розробляє чимало зразків кераміки.

Серед них — сотні взірців керамічного посуду, які з успіхом впроваджуються у виробництво. У багатьох домівках нашого краю та закордоном око тішать макітри, тарелі, кухлі з унікальним розписом технікою «фляндровка». На художніх радах у Києві роботи Оксани Чепурної систематично відзначилися як твори однієї з найталановитіших художників галузі. Працьовиту та плідну керамістку нагороджують та відзначають урядовими відзнаками, запрошують до участі у багатьох виставках. З 1989 року вона — член Спілки художників України. За визначні заслуги у декоративному-прикладному мистецтві у 1991 році їй присвоєно звання Заслуженого художника України.

Однак творча енергія, фантазія керамістки не дозволяє їй задовільнитися вже досягнутим. У 2003 році Оксана Володимирівна Чепурна стає засновником та Директором організованого на базі заводу ТОВ «ОКС», завдання якого є продовжувати кращі львівські традиції проектування та виготовлення керамічних кахлів.

Навколо цієї енергійної, високо амбітної особистості з прекрасним організаторськими здібностями, яка до того ж є цікавою, темпераментною, товариською жінкою, а головне людиною, не байдужою до доль однодумців, почали збиратися не менш цікаві творчі сили.

Колектив ТОВ «ОКС» складається з провідних львівських митців. Передусім це головний художник Володимир Роюк — талановитий кераміст з унікальним терпінням та великим досвідом практичної роботи. Автор сучасних розробок камінів та печей, прекрасний знавець не лише сучасних, а й історичних стилів та традицій. Проектовані та модельовані ним кахлі впроваджені у виробництво та користуються великим попитом.

Леся Магінська-Слободюк — художник-експериментатор. Розроблені та на належному сучасному рівні виконані, її авторські роботи, художні вазони кашпо прикрашають чимало інтер’єрів та екстер’єрів.

Перспективою розвитку ТзОВ «ОКС» є продовження добрих львівських традицій кахельного виробництва, базованих на фаховому проектуванні, високій якості та унікальності. Колектив свідомий того, що це можливо лише при постійному оновленні декорування кахлів, роботі над індивідуальними замовленнями, розробленні нових кольорів поливів та глазурі, створення великих об‘ємних композицій з кераміки та майоліки.

Особливо цінне те, що ТзОВ «ОКС» є базою для студентів Національного університету «Львівська політехніка» та Львівської академії мистецтв при проходженні практики та виготовленні дипломних проектів.

У творчій майстерні Оксани Чепурної радо зустрічають гостей з різних куточків України та з закордону. Тут можна замовити кахельні каміни та печі як класичного, так і сучасного стилів з урахуванням індивідуальних уподобань, а також ексклюзивні розробки львівських митців.

Світоч душі заслуженної художниці України, Оксани Чепурної, вже впродовж чотирьох десятиліть несе людям найважливіше: тепло і красу.

Про нас

Добра львівська глина, пісок, наявність лісу та води сприяли тому, що ще у кінці XVII ст. на схилах Снопківської височини почали виникати невеличкі майстерні по виготовленню цегли.

Однак уже наприкінці XIX ст.. вибагливим львів‘янам самої цегли було вже замало. Місто, що швидко розбудовувалось, вимагало не лише доброго будівельного матеріалу, а й будівельних прикрас.

далі

Контактна інформація

ТзОВ «ОКС»
м. Львів, вул. Стуса, 25, 27

тел.: (032) 276-05-98
моб.: (098) 090-05-10

детальніше